Menu

به من گزارش شده گروهى به قصد زيارت قبر حضرت حسين بن على عليه السلام حركت كرده و با خود سفره هائى را بر داشته اند كه در آنها شيرينى جات و حلواها و امثال اينها را گذاشته اند، ايشان اگر به زيارت قبور محبوب هايشان روند امثل اينگونه از اشياء را با خود حمل نمى كنند

حضرت ابو عبد الله عليه السلام فرمودند:
به من گزارش شده گروهى به قصد زيارت قبر حضرت حسين بن على عليه السلام حركت كرده و با خود سفره هائى را بر داشته اند كه در آنها شيرينى جات و حلواها و امثال اينها را گذاشته اند، ايشان اگر به زيارت قبور محبوب هايشان روند امثل اينگونه از اشياء را با خود حمل نمى كنند.

حضرت ابو عبد الله عليه السلام به من فرمودند:
آيا به زيارت قبر حضرت ابا عبد الله الحسين عليه السلام مى رويد؟
عرض كردم : بلى :
فرمودند:
آيا با خود سفره ها را برداشته و مى بريد؟
عرض كردم : بلى .
فرمودند:
قطعى است كه اگر به زيارت قبور پدران و مادران خود برويد چنين كارى نمى كنيد.
وى مى گويد: عرض كردم .
پس چه چيز بخوريم ؟
حضرت فرمودند:
نان و شير.
وى مى گويد: كرام (يعنى عبد الكريم بن عمرو الختعمى )به حضرت عرض كرد: فدايت شوم گروهى به زيارت قبر حضرت حسين بن على عليه السلام مى روند و سفره هايشان را به انواع اطعمه مطبوع خوش بو و معطر مى نمايند؟
حضرت فرمودند:
قطعى و حتمى است كه ايشان اگر به زيارت قبور پدرانشان روند چنين نمى كنند.

حضرت ابو عبد الله عليه السلام فرمودند:
زيارت برويد بهتر است از اينكه به زيارت نرويد و زيارت نرويد بهتر است از اينكه به زيارت برويد.
راوى مى گويد: محضر مباركش عرض كردم :
كمر من را شكستيد با اين كلام .
حضرت فرمودند:
به خدا قسم يكى از شما وقتى به زيارت قبر پدرش مى رود غمگين و اندوهناك ميرود ولى به زيارت قبر مطهر آن حضرت مى رويد در حالى كه با خود سفره ها مى بريد، نه ، اين طور نبايد به زيارت آن جناب برويد بلكه زيارتش كنيد با حالى افسرده و حزين و گرفته .

حضرت امام حسن عسکری:
فقر با ما ، بهتر از ثروتمندی در کنار دشمنان ماست.
و کشته شدن با ما بهتر از زندگی در کنار دشمنان ماست.
و ما پناهگاه کسی هستیم که به ما پناه آورد.
و نور هدایت برای کسی هستیم که خواهان بصیرت از ما باشد.
و نگهبان کسی هستیم که به ما تمسک جوید.
پس هر کس ما را دوست بدارد با ما در درجات والای بهشت خواهد بود.
و آن که از ما جدا شد به سوی آتش خواهد رفت.

برو بالا