Menu

امام صادق عليه السلام مى فرمودند:
احدى نيست در روز قيامت مگر آنكه آرزو مى كند از زوار امام حسين عليه السلام باشد زيارت مشاهده مى كند با ايشان چه معامله اى شده و چه كرامتى حق تبارك و تعالى درباره آنها منظور مى فرمايد

امام صادق عليه السلام مى فرمودند:
احدى نيست در روز قيامت مگر آنكه آرزو مى كند از زوار امام حسين عليه السلام باشد زيارت مشاهده مى كند با ايشان چه معامله اى شده و چه كرامتى حق تبارك و تعالى درباره آنها منظور مى فرمايد.

حضرت امام صادق عليه السلام فرمودند:
كسى كه دوست دارد بر سفره هاى نور بنشيند در روز قيامت ، پس بايد از زوار حضرت حسين بن على عليه السلام باشد.

حضرت ابو عبد الله عليه السلام فرمودند:
گويا مى بينم كه فرشتگان با مومنين بر سر قبر حضرت حسين بن على عليه السلام ازدحام كرده اند.
راوى مى گويد: عرضه داشتم :
آيا مومنين فرشته را مى بينند؟
حضرت فرمودند:
هرگز، هرگز، آنها به خدا قسم ملازم و همراه مومنين بودند حتى با دست هايشان به صورت هاى آنها مسح مى كشند.
سپس امام عليه السلام فرمودند:
خداوند منان هر صبح و شام از طعام بهشت بر زوار امام حسين عليه السلام نازل مى فرمايد و خدمتكاران ايشان فرشتگانند.
هيچ بنده اى از بندگان خداوند حاجتى از حوائج دنيا و آخرت را از خداوند متعال درخواست نمى كنند مگر آنكه خدا به او عطاء مى فرمايد.
راوى مى گويد: عرض كردم : به خدا قسم اين كرامت مى باشد.
امام عليه السلام به من فرمودند:
اى مفضل : برايت بيشتر بگويم ؟
عرضه كردم : بلى سرور من .
حضرت فرمودند:
گويا مى بينم تختى از نور كه گذارده اند و بر روى آن قبه اى از ياقوت سرخ زده شده كه با جواهرات آن را زينت نموده اند و حضرت امام حسين عليه السلام بر روى آن تخت نشسته اند و اطراف آن حضرت نود هزار قبه سبز زده اند و مومنين آن حضرت را زيارت كرده و بر آن جناب سلام مى دهند، پس خداوند متعال به ايشان مى فرمايد: اى دوستانم از من سوال كنيد و بخواهيد، پس زياد اذيت شديد و خوار و مقهور گرديديد امروز، روزى است كه حاجتى از حاجات دنيا و آخرتتان را از من درخواست نكرده مگر آنرا روا مى نمايم پسخوردن و آشاميدنشان در بهشت مى باشد، پس به خدا قسم كرامت و احسانى كه زوال نداشته و انتهاء آن را نمى توان درك كرد همين است .

حضرت امام حسن عسکری:
فقر با ما ، بهتر از ثروتمندی در کنار دشمنان ماست.
و کشته شدن با ما بهتر از زندگی در کنار دشمنان ماست.
و ما پناهگاه کسی هستیم که به ما پناه آورد.
و نور هدایت برای کسی هستیم که خواهان بصیرت از ما باشد.
و نگهبان کسی هستیم که به ما تمسک جوید.
پس هر کس ما را دوست بدارد با ما در درجات والای بهشت خواهد بود.
و آن که از ما جدا شد به سوی آتش خواهد رفت.

برو بالا