Menu

مرحوم ميزرا همواره بر حفظ شعائر تأكيد کرده و معتقد بودند، خيلى از توفيق‏ها به واسطة زنده نگه داشتن شعائر دينى به دست مى‏آيد و اين پديده بايد آشكارا در جامعه ملموس باشد كه به حمدالله هست و بايد بيشتر شود مرحوم ميزرا همواره بر حفظ شعائر تأكيد کرده و معتقد بودند، خيلى از توفيق‏ها به واسطة زنده نگه داشتن شعائر دينى به دست مى‏آيد و اين پديده بايد آشكارا در جامعه ملموس باشد كه به حمدالله هست و بايد بيشتر شود و هنگامی که مشاهده کردند هجمه بر شعائر از بعضی صورت می‌گیرد بر برگزاری و حفظ شعائر به واسطه استفتاءات شفاف پاسخ می‌گفتند و حتی ضربه به نفس به خاطر مصائب اهل بیت: را تا به حد جنایت نرسد جایز می‌دانستند و هر آنچه که داخل در جزع است را مستحب می‌دانستند و چه خوب است در اينجا وصيت آن بزرگوار را متذكر شويم كه فرمود:
بسمه تعالى، اللهم صل على محمد وآل محمد وعجل فرجهم واهلك اعدائهم
حال كه پيكر اينجانب بر دستان شماست ويا در قبر آرميده است، بر دستان شاگردان عزيزم كه سال‏ها براى موفقيت آنان تلاش كردم و هيچ گاه تعطيلى را احساس نكردم، اين ناقابل نصيحتى دارم كه در طول حياتم سعى كرده‏ام قبل از آنكه نصيحتى متوجه كسى كنم، خود بدان عمل كرده باشم. بر تمام مؤمنين است که با دل جان از مسلمات مذهب حق دفاع کرده و هيچ گاه اجازه ندهند بعضى افراد با القای شبهه، عوام از مؤمنين را فريب دهند، به خصوص در مسائل شعائر حسينيه، كه تشيع به واسطة آن زنده است. حفظ شعائر اهل بيت:، حفظ مذهب برحق تشيع است. در آن كوتاهى نكنيد كه مسئول هستيد. به طلاب عزيز نصيحت مى‏كنم كه با جديت و تلاش، تقواى الهى را پيشة كار خود كنند و در امر تحصيل تلاش کرده و همواره رضاى خدا را مد نظر داشته باشند. اينجانب در طول دوران عمرم طلبه‏اى بيش نبودم و مانند يك طلبة جوان، شب و روز در امر تحصيل تلاش مى‏كردم تا بتوانم خدمتى ناچيز داشته باشم واثرى از خود بر جاى بگذارم كه طلاب عزيز از آن استفاده كنند. عزيزانم! سكان هدايت مردم به دست شماست، كارى نكنيد كه دل امام زمان7 به درد آيد او به اذن خدا ناظر بر اعمال ماست و در همين جا از پيشگاه مباركشان مى‏خواهم كه اگر كوتاهى از طرف اينجانب سر زده، بر من ببخشند. عزيزانم به دعای خير شما نياز دارم. من چه در ميان شما باشم يا نباشم، به دنيا دلى نبسته‏ام كه در اداى وظيفه خود ترديد كرده باشم. هنگامى كه در ميان شما بودم، خود را يك خادم كوچك حساب مى‏كردم كه اميدوارم اين خدمت ناچيز مورد رضايت اهل بيت: واقع شده باشد، كه رضاى آنان رضاى خداست. حال كه در ميان شما نيستم به دعاى خير شما عزيزان محتاجم. در پايان، بر حفظ شعائر تأكيد کرده و ضمن طلب دعاى خير، شما عزيزان را به خداى بزرگ مى‏سپارم. وَالسَّلامُ عَلَيْكُم جَمِيعاً وَرَحْمَةُ اللّهِ وَبَرَكاتُه.

حضرت امام حسن عسکری:
فقر با ما ، بهتر از ثروتمندی در کنار دشمنان ماست.
و کشته شدن با ما بهتر از زندگی در کنار دشمنان ماست.
و ما پناهگاه کسی هستیم که به ما پناه آورد.
و نور هدایت برای کسی هستیم که خواهان بصیرت از ما باشد.
و نگهبان کسی هستیم که به ما تمسک جوید.
پس هر کس ما را دوست بدارد با ما در درجات والای بهشت خواهد بود.
و آن که از ما جدا شد به سوی آتش خواهد رفت.

برو بالا