Menu

هر گامى در راه امام حسين‏ (عليه السلام) اجر و ثواب دارد يكى از شاگردان مرحوم ميرزاقدس سره مى‏ گويد:
من شبهات فراوانى در خصوص شعائر حسينى برايم به وجود آمده بود و هر روز بعد از درس نزد ميرزاى تبريزى ‏قدس سره مى‏ رفتم و شبهات در خصوص عزاى حسينى را مطرح مى‏ كردم. آن قدر مرحوم ميرزاقدس سره با آرامش و با قاطعيت جواب مى ‏دادند كه هر روز شبهات جديد را جمع آورى كرده و از ايشان سؤال مى ‏كردم و ايشان با تمام وجود و با حوصله حرف‏هاى مرا گوش مى ‏داد و جواب مى ‏دادند، طى اين چند روزى كه خدمت ايشان مى ‏رسيدم، نديدم حتى يك مورد از موارد مشهور كه عوام در عزادارى انجام مى‏ دهند را رد نمايد و برايم بسيار عجيب بود. بعد از آنكه مرحوم ميرزاقدس سره ديدند من مرتب سؤال مى ‏كنم، دست مرا گرفت و گفت: «شيخنا! بس است، هر گامى براى امام حسين‏ عليه السلام برداريد اجر و ثواب دارد و كسى به خاطر امام حسين‏ عليه السلام مؤاخذه نمى ‏شود. حفظ شعائر سيد الشهداءعليه السلام مصداق بارز «مَنْ يُعَظِّمْ شَعائِرَ اللَّهِ فإنَّها مِنْ تَقْوى القلوبِ» است و حقانيت تشيع موقوف بر واقعه كربلا است. امام حسين‏ عليه السلام هرچه داشت در راه خدا فدا نمود، شما هم تا آنجا كه مى‏ توانيد مجالس و دسته عزادارى را با شكوه برگزار كنيد كه ان شاء اللَّه عزادار امام حسين‏ عليه السلام محشور شويد.»

حضرت امام حسن عسکری:
فقر با ما ، بهتر از ثروتمندی در کنار دشمنان ماست.
و کشته شدن با ما بهتر از زندگی در کنار دشمنان ماست.
و ما پناهگاه کسی هستیم که به ما پناه آورد.
و نور هدایت برای کسی هستیم که خواهان بصیرت از ما باشد.
و نگهبان کسی هستیم که به ما تمسک جوید.
پس هر کس ما را دوست بدارد با ما در درجات والای بهشت خواهد بود.
و آن که از ما جدا شد به سوی آتش خواهد رفت.

برو بالا