Menu

اجر منبر سيد الشهداء امام حسين‏(عليه السلام) حجت الاسلام والمسلمين شيخ نصيراوى مى ‏گويد: من خدمت فقيه مقدس، ميرزاى تبريزى‏ قدس سره رسيدم و ايشان چون مى‏ دانست بنده خادم حضرت سيد الشهداء امام حسين‏ عليه السلام هستم بسيار احترام كردند و استقبال گرم نمودند. سؤالى بود كه همواره مرا مشغول كرده بود و دوست داشتم آن را از اين مرجع ولاء سؤال كنم لذا فرصت را مغتنم شمرده و سؤال كردم: ما خطباء عادتاً وقتى مى‏ خواهيم جهت تبليغ جايى برويم به خصوص در ايام محرم، صفر يا رمضان ابتدا متولى مسجد، حسينيه يا كسى كه ما را دعوت كرده است مبلغ را تعيين مى‏ كند مى‏ گويد: مدتى كه شما منبر مى‏ رويد فلان مبلغ را مى‏ دهيم و به اصطلاح نرخ منبر ما قبل از شروع مجالس تعيين مى‏ شود، بفرماييد ما كه قبل از سفر مبلغ منبرمان مشخص است و در مقابل آن پول دريافت مى ‏كنيم آيا اين مسئله موجب نمى ‏شود كه اجر و ثواب بر ما ثبت نشود؛ زيرا اجر دنيوى ما تعيين مى ‏شود. در حالى كه مرحوم ميرزاقدس سره لبخند معنادارى زدند فرمودند: شما مأجوريد و مزد شما محفوظ است و فرداى قيامت رو سفيد خواهيد بود و خود حضرت سيد الشهداءعليه السلام شفيع شما خواهد بود. شما قرار مى ‏گذاريد مثلاً هر روز يك ساعت منبر برويد آيا تا به حال شده يك ساعت و چند دقيقه منبر برويد؛ يعنى از وقتى كه تعيين كرده‏ايد كمى بيشتر شود؟ شيخ نصيراوى مى ‏گويد: گفتم: بله، اكثراً اين طور مى‏ شود. مرحوم ميرزاقدس سره فرمودند: همين قدر براى شما كافى است كه چند دقيقه‏ اى را بدون حساب، به عشق ائمه طول داديد و اين مزدش كم نيست هنيئاً لكم.

حضرت امام حسن عسکری:
فقر با ما ، بهتر از ثروتمندی در کنار دشمنان ماست.
و کشته شدن با ما بهتر از زندگی در کنار دشمنان ماست.
و ما پناهگاه کسی هستیم که به ما پناه آورد.
و نور هدایت برای کسی هستیم که خواهان بصیرت از ما باشد.
و نگهبان کسی هستیم که به ما تمسک جوید.
پس هر کس ما را دوست بدارد با ما در درجات والای بهشت خواهد بود.
و آن که از ما جدا شد به سوی آتش خواهد رفت.

برو بالا