Menu

على بن ابى حمزة نقل كرده : راجع به زيارت قبر حضرت حسين بن على عليه السلام از عبد صالح پرسيدم ؟
حضرت فرمودند:
دوست ندارم آن را ترك كنى .

على بن ابى حمزة نقل كرده : راجع به زيارت قبر حضرت حسين بن على عليه السلام از عبد صالح پرسيدم ؟
حضرت فرمودند:
دوست ندارم آن را ترك كنى .
عرض كردم : چه مى فرمائيد راجع به نماز خواندنم در آنجا و حال آنكه نمازم شكسته و قصر مى باشد؟
حضرت فرمودند:
در مسجد الحرام و در مسجد الرسول و نزد قبر حضرت امام حسين عليه السلام آنچه نماز مستحبى خواستى بخوان و من آن را دوست مى دارم .
وى مى گويد: از آن حضرت پرسيدم : آيا نزد قبر حضرت امام حسين عليه السلام در روز نماز مستحبى بخوانيم ؟
حضرت فرمودند: بلى .

از حضرت ابى الحسن عليه السلام پرسيدند : در وقتى كه مسافر بوده و نمازهايم را شكسته مى خوانم آيا در جوار قبر امام حسين عليه السلام و مكه و مدينه مى توانم نماز مستحبى بخوانم ؟
حضرت فرمودند:
در جوار قبر امام حسين عليه السلام و در مسجد الحرام و مسجد الرسول و در مشاهد النبى صلى الله عليه و آله آنچه نماز مستحبى خواستى بخوان زيرا آن عمل خير و پسنديده اى مى باشد.

از حضرت ابا عبد الله عليه السلام راجع به خواندن نماز در حائر سوال كردند؟
حضرت فرمودند:نماز فريضه را بايد صرفا در آنجا شكسته بخوانى و نوافل را هم بجا نياورى .

محضر ابى الحسن عليه السلام عرض كردند: فدايت شوم در وقتى كه مسافر بوده و نماز را شكسته مى خوانم آيا مى توانم در حرمين (مسجد الحرام و مسجد النبى )و در كنار قبر حضرت امام حسين عليه السلام نماز نافله بخوانم ؟
حضرت فرمودند:
بلى ، تا آنجا كه قدرت دارى نافله بخوان .

از ايوب بن نوح پرسيدند، آيا در اين مشاهد چهار گانه : مكه و مدينه و كوفه و قبر حضرت امام حسين عليه السلام نماز قصر مى شود؟ و روايتى كه در آن وارد شده چيست ؟
وى گفت : من و صفوان و ابن ابى عمير و تمام اصحاب نمازهايمان را قصر مى خوانيم .

حضرت امام حسن عسکری:
فقر با ما ، بهتر از ثروتمندی در کنار دشمنان ماست.
و کشته شدن با ما بهتر از زندگی در کنار دشمنان ماست.
و ما پناهگاه کسی هستیم که به ما پناه آورد.
و نور هدایت برای کسی هستیم که خواهان بصیرت از ما باشد.
و نگهبان کسی هستیم که به ما تمسک جوید.
پس هر کس ما را دوست بدارد با ما در درجات والای بهشت خواهد بود.
و آن که از ما جدا شد به سوی آتش خواهد رفت.

برو بالا