Menu

از شخصى نقل كرده اند كه گفت : حضرت ابو الحسن الرضا عليه السلام از خراسان بقچه اى برايم فرستادند كه در بين آن تربتى بود، به آورنده بقچه گفتم اين تربت چيست ؟ از شخصى نقل كرده اند كه گفت : حضرت ابو الحسن الرضا عليه السلام از خراسان بقچه اى برايم فرستادند كه در بين آن تربتى بود، به آورنده بقچه گفتم اين تربت چيست ؟
گفت : تربت قبر حضرت امام حسين عليه السلام است ، حضرت ابوالحسن الرضا عليه السلام جامه يا غير آن را وقتى به جائى مى فرستند حتما همراه آن تربت سيد الشهداء عليه السلام را قرار داده و مى فرمايند: اين تربت به اذن خدا امان و مجيب حفظ مال مى باشد.

حضرت ابى عبد الله عليه السلام مى فرمودند:
فرزندانتان را با تربت حسين عليه السلام تحفيك كنيد )يعنى تربت را به سقف دهانشان بماليد( زيرا تربت موجب امان و حفظ آنها است

شخصى از حضرت ابا عبد الله عليه السلام سوال كرد و من مى شنيدم ، وى پرسيد: آيا از تربت قبر امام حسين عليه السلام بردارم و با آن طلب بركت كنم ؟
حضرت فرمودند: هيچ باكى نيست

حضرت ابى عبد الله عليه السلام مى فرمودند:
بطور قطع و حتم در تربت حائرى كه در آن حضرت امام حسين عليه السلام مى باشد شفاء است از هر دردى و امان است از هر خوف و هراسى

حضرت ابى عبد الله عليه السلام فرمودند:
اگر مريضى از اهل ايمان كه به حق حضرت ابى عبد الله الحسين عليه السلام عارف و آگاه بوده و با حرمت و ولايتش آشنا است .
از تربت قبر حضرتش به مقدار سر ميل )ميل كحالى يا ميل جراحى (بردارد و همان برايش دواء و شفاء مى باشد.

حضرت امام حسن عسکری:
فقر با ما ، بهتر از ثروتمندی در کنار دشمنان ماست.
و کشته شدن با ما بهتر از زندگی در کنار دشمنان ماست.
و ما پناهگاه کسی هستیم که به ما پناه آورد.
و نور هدایت برای کسی هستیم که خواهان بصیرت از ما باشد.
و نگهبان کسی هستیم که به ما تمسک جوید.
پس هر کس ما را دوست بدارد با ما در درجات والای بهشت خواهد بود.
و آن که از ما جدا شد به سوی آتش خواهد رفت.

برو بالا